Podzemní univerzita

Podzemní univerzita - podzim 2020

Semestr podzim 2020

Jste na výšku moc staří? A nebo málo? Moc chytří? A nebo málo? Moc radikální? A nebo málo? Moc...
U nás je to jedno! Chceme, aby vzdělávání nebylo za zásluhy, od do, komodita, příprava na zaměstnání ani výcvik k občanství.
Chceme aby vzdělání bylo. Pro nás pro všechny. A tak se vzděláváme!

Kurzy nabízené lidmi, kteří se chtějí podělit o to, co se v životě naučili.
Kroužky pro setkávání lidí s podobným zájmem, vzájemné učení i sdílení myšlenek a naslouchání.
Workshopy pro procvičování toho, co se učíme a chceme posílat dál.

Jak to funguje?

Tento semestr se můžete hlásit na:

Feministický (ne)čtenářský kroužek

více

Začal nový akademický rok, a tím pádem i nový podzemní rok. Zavřeli vám univerzity? Nevadí, my jsme stále tady – opět každé třetí úterý od 18 h, buď ve Třech Ocáscích, nebo na internetu (bude vždy upřesněno před setkáním, jak nám korona dovolí). Stále čteme, diskutujeme a rozebíráme různé texty, které souvisí s feminismem – od Sally Rooney, přes různé manifesty až po odborné články.

27.10., 17.11., 8.12. 18:00–20:00
online nebo na Základně (bude vždy upřesněno před setkáním)

Návrat k analogu II

více

Máš doma analog po dědovi, na který chceš začít fotit, ale zatím ti jen zdobí poličku a mlčky sbírá prach? Nebo jsi to už někdy zkusil*a, ale zdálo se ti to příliš složité?

Tak to by se ti tenhle kurz mohl líbit.

Opraš foťák a pojď se naučit základům analogového focení na černobílý kinofilm (případně svitek). Naučíme se černobílé filmy i vyvolávat (uuu, chemie) a vyzkoušíme si, jak se z vyvolaného filmu dělají fotografie.

Analogové focení je skvělý způsob, jak v sobě probudit tvořivost a znovuobjevit pocit těšení se, protože fotky, které vyfotíte, uvidíte až při zvětšování. A že bude na co se těšit!

Na jarní setkávání navážeme ve formě fotografických procházek, online instruktáže a domácích úkolů.

Kurzem provede Baruna. Fotografii se amatérsky věnuje od nepaměti, ale pořád je co objevovat. Ráda zkouší nejrůznější analogové fotoaparáty a experimentuje s různými typy filmů, novými i prošlými. Černobílé filmy si vždy vyvolává a když je čas a chuť, tak své fotky i zvětšuje. Pracuje v družstevní Cukrárně, kde peče, fotí a dělá PR. Ve volném čase se aktivně zapojuje do činností skupiny Za práva zvířat (NESEHNUTÍ). Je členkou kolektivu Tři Ocásci.

26.10. v 17:00 a pak každé úterý v 16:00
nejčastěji venku (více informací dodá lektorka po přihlášení)

Čtení s Ká

více

Pojďte nahlédnout do tajů polic knihovny Ká, kterými vás provedou její knihovnice a knihovníci. Bezpočet témat a žánrů, které propojuje jedno: osvobozující potenciál pro čtenáře. Knihovníci a knihovnice Ká vyberou to, co je za ně v našich policích nejzajímavější. Je libo reportáže, literaturu faktu, beletrii či dětskou literaturu? Nechte se překvapit a inspirovat se k četbě, po které byste třeba sami nesáhli. Pak si o přečteném budeme povídat, online nebo přímo v knihovně, jak korona dovolí.

5.11., 26.11., 17.12. 16:00–18:00
online nebo v knihovně (bude vždy upřesněno před setkáním)